انتخاب سگ مناسب برای کودکان
26
تیر
9103

اگر قصد خرید سگ را دارید و در منزل نیز کودک دارید ما برای انتخاب خرید سگ مناسب به شما کمک می کنیم که بتواند دوست و همبازی ایده آل برای کودکتان باشد و همچنین کمک به روابط اجتماعی کودکتان نیز باشد

 

به جرات میتوان گفت بیشتربچه هاعلاقه ی زیادی به سگها دارند و والدین آنها هم تمایل دارند بعنوان یک هدیه ، برای آنها یک حیوان خانگی مناسب بخرند.

اگر انتخاب شمابه عنوان هدیه خرید سگ است، نگران نباشید چون بیشتر سگها ظرفیت خوش رفتاری با بچه ها را دارند.
البته واقعیت این است که ما هرگز نمی دانیم که بنا به شرایط گوناگون، سگ ما چه عکس العملی خواهد داشت.

 عوامل زیادی هست که سگ می تواند به خوبی با بچه ها کنار بیاید که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

.

فرمانپذیری و اطاعت در مورد سگ چیزی است که بسیار مهم و ضروری است. این موضوع  در مورد سگه بطور غریزی وجود دارد ولی می توان با آموزش هم آنرا به سگ ها یاد داد. در صورتیکه کودک تمایل به شرکت در نحوه تربیت سگ دارد، این کار می بایست تحت نظارت و کنترل والدین یا بزرگترها انجام پذیرد. در حقیقت، بچه ها نیز باید نحوه برخورد و رفتار با سگ را بیاموزند.

خرید سگ برای بچه ها


سن و سطح فعالیت و انرژی فرزندان را باید در نظر داشت. کودکان نوپا و خردسال به راحتی توسط سگ و بخصوص توله تربیت نشده و بازیگوش آسیب می بینند. بالعکس نیز، ممکن است بچه های بزرگتر نیز در صورت بی احتیاطی یا عدم آموزش کافی، توله یا سگهای مینیاتوری و کوچک را آزار دهند. در حالتیکه زمان کافی برای آموزش کودک و سگ جدید ندارید، خرید سگ بالغ آموزش دیده در رفتار با کودکان، گزینه مناسبی است.

خانواده ای که بچه دارند، نیاز به سگ باهوش با خلق و خوی خوش و سطح انرژی نرمال دارند. برخی از نژادها، طبیعتاً با بچه ها رابطه خوبی دارند که در اینجا به چند نوع از بهترین نژادها در این خصوص اشاره می کنیم  ولی ممکن است خرید همه این نژادها  در کشور ما امکان پذیر نباشد:

•بیگل: این نژاد رفتاری دوستانه داشته و باهوش است. ضمن آنکه سایز بزرگی ندارد که در کل این سگها را برای اطفال مناسب می کند. نوعاً این نژاد خیلی سریع تربیت پذیر است.

 •لابریدور ریتریور و گلدن ریتریور: این نژادها رابطه عالی با بچه ها داشته و بسیار باهوش هستند، اما در صورتیکه ورزش و فعالیت لازم را دریافت نکنند، بسیار بیش فعال خواهند شد.

•پودل:  پودل ها بسیار باهوش و خوش اخلاق هستند. البته آرایش و کوتاه کردن موهای آنها بطور منظم ضروری است.

•ژرمن شفرد: این نژاد در صورت تعلیم، علاوه بر باوقار بودن، محافظ خوبی است. البته ژرمن شفرد بخصوص در دوران تولگی بسیار بازیگوش است.

.
یافتن سگ برای بچه هازمانیکه تصمیم به یافتن سگ مناسب برای خانه هستید، بازدید از پناهگاه های سگ و یا جستجو برای سگهای آماده واگذاری، اقدامی بس شایسته است. در مورد اخلاق و خصوصیات آنها از کارکنان پناهگاه ، سوال کنید. آنها راجع به خصوصیات اخلاقی و عادات سگهای پناهگاه به شما حقیقت را خواهند گفت، چرا که آرزویشان یافتن خانه مناسب برای سگهاست.

مشورت با دامپزشک نیز بسیار مفید خواهد بود. پیش از خرید یا پذیرش سگ، بطور جامع در مورد خصوصیات اخلاقی نژاد مورد نظر خود تحقیق کنید، چرا که سگها کالای دور ریختنی نیستند تا در صورت عدم تطابق با خواسته و سلیقه ما، آنها را به راحتی از کانون خانواده خود بیرون کنیم.

ارتباط کودکان و حیوانات بسیار حیرت انگیز است. در واقع پذیرش سگ در کانون خانواده، روشی فوق العاده برای رشد و حس مسئولیت در کودکان شما بوده و زیباترین خاطرات را از لحظه های کودکی آنها به ارمغان خواهد داشت.