رییس بودن سگ
23
آذر
865

غر غر کردن در سگها رفتاری عادی است ولی میتواند به ندرت به یکی از مشکلات رفتاری سگ شما تبدیل شود .

اولین گام برای از بین بردن این رفتار کشف علت است ، شما باید بدانید که سگتان چرا غر غر میکند و در صورتی که نیاز خاصی دارد آن را رفع کرده و اگر این کار علت خاصی ندارد با آموزش صحیح این رفتار را در سگ از بین ببرید .


انواع غر غر کردن


غر غر کردن سگها به دو دسته تقسیم میشود :
عصبی
بازیگوشی
وقتی یک سگ میخواهد بازی کند یا خیلی هیجان زده میشود ممکن است غر غر کند ، سگها در مواقعی که از چیزی ترسیده اند و یا میخواهند قدرت خودشان را ثابت کنند نیز غر غر میکنند .
غر غر کردن از روی بازیگوشی خطری ندارد ولی غر غر کردن از روی عصبانیت به خصوص برای خانواده‌هایی که دارای کودکان کم سن و سال هستند خطرناک است .
تشخیص نوع غر غر کردن از اهمیت بسیاری برخوردار است .


علت‌های غر غر کردن سگها


همانطور که قبلا گفته شد ، یک سگ هنگامی‌غر غر میکند که یا بخواهد بازی کند و یا عصبانی و از چیزی ترسیده باشد . سگها معمولا در حالت‌های زیر هم غر غر میکنند :
هنگامی‌که ظرف غذایشان در دسترسشان نیست
هنگامی‌که کسی اسباب بازی‌هایشان را مخفی کرده
هنگامی‌که او را با قلاده از محلی میکشند
هنگامی‌که او را دعوا کنند
هنگامی‌که میخواهند او را برس بزنند یا حمام کنند
هنگامی‌که فردی به سمت خانه اش نزدیک میشود
هنگامی‌که افراد یا سگهای دیگری را می‌بیند
برای سگها عادیست که گاهی اوقات غر غر کنند ، ولی اگر سگ شما به طور مداوم غر غر میکند ممکن است دچار مشکل رفتاری خاصی باشد .
به یاد داشته باشید یکی از علت‌های غر غر کردن مداوم ابتلا به بیماری‌هاست ، پس بهتر است سگتان را برای ویزیت به نزد دامپزشک ببرید .


کنترل غر غر کردن سگها


پیشگیری از غر غر کردن از کنترل آن ساده تر است ، بهترین راه این است که آموزش‌های لازم را برای سگ از سنین تولگی آغاز کنید و او را با دیگر انسانها و سگها آشنا کنید ودر واقع او را به اجتماعی بودن عادت دهید .
اگر سگ شما از دوران تولگی بیرون آمده و سگی بزرگسال و یا حتی مسن محسوب میشود میتوانید او را آموزش دهید که غر غر نکند و یا میتوانید او را به کلاسهای مخصوص تربیت حیوانات بفرستید .
به یاد داشته باشید که سگتان را به اجتماع و معاشرت با سگها و انسان‌های دیگر عادت دهید ؛ سگهایی که عادت به تنهایی داشته و با حیوانات و انسانها معاشرت چندانی ندارند دچار مشکلات رفتاری بسیاری میشوند .