استفراغ سگ
18
شهریور
2437
علایم بیماری درسگ که بایدجدی گرفته شود در این مقاله قصد داریم تا شما را به علایم بیماری در سگ خود که به طور جدی باید پیگیری شود را به اختصار توضیح دهیم، پس از خرید سگ  تمامی موارد بیان شده در این مقاله حتما جدی گرفته و در اولین فرصت با دامپزشک خود مشورت نمایید.

غذا نخوردن سگ و یا بی اشتهایی سگ

در این حالت سگ شما یا میل به غذا ندارد و اشتها برای غذا را از دست داده است و یا نمی تواند غذا بخورد. اصلی ترین موضوغ در رابطه با این مسئله وجود بیماری در سگ شما می باشد. صرف نظر از علت کم اشتها شدن در سگ تاثیر جدی بر سلامت حیوان شما می گدارد علی الخصوص اگر توله سگ خریده اید و کم سن و سال است، اگر این مساله بیش از 24 ساعت طول کشید حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

 

 

مشکلات تنفسی در سگ

علائم بیماری در سگ که باید جدی گرفته شود

سخت نفس کشیدن سگ، که اغلب به نام تنگی نفس شناخته می شود، به زحمت نفس کشیدن و مشکل در تنفس را به همراه دارد. این می تواند در هر زمان و در طی‌ هر فرایند تنفسی رخ دهد؛ دم یا بازدم. سگی‌ که مشکل تنفسی دارد، ممکن است نتواند اکسیژن کافی‌ مورد نیاز را به بافت‌های بدنش برساند. علاوه بر این، اگر او نا رسایی قلبی هم داشته باشد، ممکن است قادر به پمپ کردن خون کافی‌ به عضلات و سایر بافت ها، نباشد. تنگی نفس اغلب با تجمع مایع (edema) در ریه‌ها یا حفره‌های قفسه سینه همراه است (افیوژن پلور). این سیال منجر به تنگی نفس و سرفه می شود. این علامت بسیار جدی است و باید بلافاصله مورد ارزیابی قرار گیرد در نتیجه در اولین فرصت به دامپزشک مراجعه کنید.

 

ادرارخونی سگ

اگر ادرار سگ شما قرمز رنگ است و یا خون در ادرار سگ مشاهده کردید، ممکن است سگ شما دچار سنگ در مجاری ادراری و یا سرطان و یا عفونت باکتریایی شده باشد، در نظر داشته باشید که خون در ادرار سگ همیشه با چشم قابل مشاهده نیست و ممکن است نیاز ب چشم مسلح داشته باشید، در صورتی که به این علائم بر خوردید حتما به کلینیک دامپزشکی مراجعه نمایید.

 

رنگ پریدگی در لثه سگ

علائم بیماری در سگ که باید جدی گرفته شود

بعد از خرید سگ هر از چند گاهی لثه سگ را خودتان چک نمایید در صورتی که لثه سگ دچار رنگ پریدگی باشد ممکن است بسیار خطرناک باشد زیرا به این معناست که سگ شمادر حال از دست دادن خون است پس باید سریع به کلینیک دامپزشکی مراجعه نمایید

 

ادرار کردن سگ و یا نوشیدن بیش از حد سگ

این علامت اغلب به بیماری هایی در بخش‌های زیر مرتبط می شود:


*نارسایی کلیه

*دیابت

*مشکلات غده ی تیروئید

*عفونت رحم (Pyometra) و …

به طور معمول سگ به ازای هر 453 گرم از وزن خود به 20 تا 40 میلی‌ لیتر مایعات نیاز دارد. اگر شما متوجه شدید که سگ شما بیش از حد مایعات می نوشد، با دامپزشک او تماس بگیرید.

در خرید سگ به تمامی موارد بیان شده دقت نمایید.